Jak zamówić nagrobek?

Przed zamówieniem nagrobka warto zebrać i sprawdzić kilka informacji:

  • rodzaj nagrobka i wymiary – to, czy trumna ma być osadzona w betonowej piwnicy, czy w ziemi, ma wpływ na rodzaj i wymiary nagrobka. W przypadku betonowej piwnicy niezbędne jest posiadanie jej dokładnych wymiarów, które muszą odpowiadać wielkości nagrobka. Natomiast jeśli pomnik ma stanąć na ziemi, warto dowiedzieć się od biura obsługi cmentarza, jakiej wielkość nagrobka można sobie pozwolić;
  • materiał – biorąc pod uwagę polskie warunki atmosferyczne, najlepiej wybrać będzie granit. Jest on odporny na deszcz, niskie temperatury, a także zarysowania. Dłuższą trwałość wykazują kamienie ciemne, np. szwed, niż jasne, ale są nieco droższe;
  • wzór – wybierając nagrobek, warto obejrzeć gotowe realizacje na cmentarzu i dokładnie przejrzeć Internet. W naszym zakładzie kamieniarskim mogą Państwo obejrzeć wystawione pomniki i zamówić jeden z nich lub pokazać zdjęcie czy przedstawić nam swoją wizję.

Zobacz również:

Kamień w łazience?

  • Tak! Popularne płytki ceramiczne jedynie próbują odwzorować piękno naturalnego kamienia. Nie dorównują mu jednak pod względem trwałości. Ogromny wybór wzorów i kolorów kamienia, a także zróżnicowanie cenowe, gwarantują, że znajdą Państwo wymarzony wzór do łazienki. Wybierając kamień, należy kierować się przede wszystkim jego odpornością. Świetnie sprawdzi się granit – odporny na wodę i wilgoć.

    Kamień w kuchni?

  • Najnowsze trendy w projektowaniu kuchni stawiają nie tylko na wygląd, ale i jakość. Stąd powrót do łask kamienia. Podkreśla on styl kuchni, nadaje jej oryginalności i co najważniejsze – gwarantuje trwałość na lata. Kamień idealnie nadaje się na najbardziej narażoną na brud i zarysowania część kuchni – blaty. Granit czy marmur jest odporny na zarysowania »