MISTRZ PIASKOWANIA 2016 WYBRANY!

Podczas poznańskich targów kamieniarskich STONE 2016 wyłoniony został szósty juz Mistrz Piaskowania. W tym roku najlepiej i najszybciej tablicę wypiaskował pan Jacek Rękawiczny z firmy Soboń Kamieniarstwo z miejscowości Ścinawa.

Pan Jacek wykazał się dokładnością, oraz wytrwałością, gdyż wypiaskował tablicę najgłębiej ze wszystkich uczestników w czasie nieco powyżej ośmiu minut. Nagrodą w konkursie były trzy rolki folii do piaskowania HARD 0,4 o łącznej wartości 720 zł. Nagrodę ufundowała firma ABRA z Opola.

W tym roku Jury przyznało również drugie miejsce pani Agnieszce Kubik, która również wykazała się kunsztem liternika, jednak napisówkę skończyła w czasie o 6 minut dłuższym od p. Jacka. Pani Agnieszka otrzymała za zajecie drugiego miejsca roczną prenumeratę czasopisma Świat kamienia.
Konkurs na mistrza piaskowania został zorganizowany po raz szósty. Powstał on dzięki współpracy wydawnictwa Świat Kamienia, firmy ABRA, firmy Lastrico, oraz Międzynarodowych Targów Poznańskich. Konkurs obejmuje dwa etapy tworzenia napisówki: naklejenie folii na płycie kamiennej, oraz piaskowanie. Zwycięzcą zostaje uczestnik, który w najkrótszym czasie i jak najstaranniej wykona powierzone zadane.